מעבר לחטיבה עליונה

הסגל שלנו - מחזור כ"א

 צפייה בסגל ובפרטים על כיתתך

 

 

16.8.18

 הורים ותלמידים יקרים,

1. ניתן לקבל מידע על שיבוץ ומגמות במדור "הסגל שלנו" וב"קבלת פרטים על כיתתך" - לאחר קבלת השיבוץ יש לקבוע פגישה אישית עם המחנך וההורים - השיבוץ לפגישה בדף המידע ובתפריט מימין.

2. מצורפת הזמנה לאסיפת הורים

3. ניתן לשלם עבור סל תרבות באתר ובטלפון - פרטים נוספים

4. סדר יום ראשון ללימודים -לצפייה בסדר יום

5. תלמידים יקרים - עדכנו מיידית את התמונה במשוב.

 

1.7.18

תלמידים והורים יקרים,

אנו צועדים יחד אל עבר השנה הראשונה של התלמידים בחטיבה העליונה.

כיתה י' מהווה נדבך חשוב לתעודת בגרות איכותית, ויותר מכך, חשובה להתפתחות היצירתיות, הסקרנות, היוזמה והחשיבה של הילד. 

"אנו בקריית חינוך דרור מאמינים כי העלאת שאלות … תפתח בקרב התלמידים את יכולתם לראות את עצמם כפרטים אוטונומיים אשר מבררים את מרכיבי הזהות שלהם מחד גיסא, וכשייכים למדינה ולחברה הישראלית ומחויבים להם מאידך גיסא. השאלות הללו יועלו וילובנו מתוך מטרה לעודד בחירה מושכלת של השקפת עולם ואורחות חיים"… מתוך רציונאל שכבת י' אני ביחס למדינה.

זוהי שנה מרגשת ומשמעותית בה התלמיד הינו פרואקטיבי, שותף לבחירת תוכנית הלימודים האישית שלו, לעיתים תלמיד ולעיתים מומחה בהתאם לחוזקותיו והייחודיות שבו, פעיל, מעורב ויוזם בתוך השיעור ומחוצה לו.

"אנו מחויבים להשתתת היחסים בין באי בית הספר על אמון ויושרה; לטיפוח הסקרנות והחשיבה הביקורתית באמצעות הקניית השכלה נרחבת ויצירת התנסויות חווייתיות, תוך שאיפה למצוינות ולמיצוי היכולות האישיות; לקבלת השונות בין יחידים וקבוצות…"

(מתוך חזון קריית חינוך "דרור")

הרפורמה החדשה, אשר מבטלת את בחינות הבגרות בשכבת י', מפנה מקום ללמידה משמעותית בשיטת ה- 30%-70%. התלמידים ילמדו בכיתה י' 30% מתוכנית הלימודים לבגרות והציונים אותם ישיגו יחושבו עם ה 70% אותם ילמדו ועליהם יבחנו בבגרות החיצונית ויהוו יחד את הציון הסופי ה 100%.  כך הילדים יתנסו, יתעניינו, יחשבו חשיבה ביקורתית, יתרגלו עבודת צוות ועמידה מול קהל ויחקרו את ההיסטוריה, התנ"ך והספרות, יתאהבו בהם ובהקשר שלהם לעמדותיהם, ערכיהם וסיפורם האישי.

זאת ועוד, התלמידים ילמדו בקמפוס השכלה כללית, בו יבחרו שני קורסים ממגוון נושאים לפי תחומי העניין שלהם, בהתאמה למיומנויות המאה ה21 וכהכנה לחיים. זאת בנוסף לקורס אנטומיה במבוא למדעים. קורסים אלה יהוו מקצועות פנימיים וההישגים בהם יכנסו לתעודת הבגרות.

בנוסף לכך, התלמידים ילמדו במסגרת בית הספר לימודי תיאוריה והבחנו בה, זאת כחלק מתוכנית בטיחות בדרכים.  

צוות המחנכים המקסימים שנבחרו במיוחד עבורכם, יועצת השכבה, כל צוות בית הספר ואנוכי מצפים, נערכים ומתרגשים לקראת בואכם.

שיבוצי הכיתות יפורסמו דרך האתר בחצי השני של חודש אוגוסט, כך גם מועד מפגש ההיכרות עם המחנכים אשר יתקיים בין ה- 27.8 ל- 29.8.  

אנו מאחלים לכם שתשמרו על עצמכם בקיץ, תנצלו אותו להנאה, ללמידה, לסגירת פערים ולבחינת דרככם החדשה והמכוונות שלכם לקראתה.

ראו - הודעות חשובות - במדור זה נעדכן מידע חשוב עבורכם

בברכת הצלחה,

לירון בכר

מקשרת שכבת י'

מחזור כ"א

 

לתצוגת האלבום - לחץ על התמונות 

אלבום תמונות מהצגת המגמות בחטיבה העליונה

 

אלבום - מגמת הנדסת תוכנה ביום הצגת המגמות