הסטורית ECW

Extreme Championship Wrestling (בקיצור: ECW) היא ליגה להאבקות מקצועית והיא בעלת השפעה גדולה על עולם האבקות. הארגון ידוע בקהל משולהב וענף ההאבקות ידוע בעיקר בסוגי האבקות של לוצ'ה ליברה והארדקור.

בשנת 1992 הקים טוד גורדון ארגון האבקות מקצועית בשם Eastern Campionship Wrestling (בקיצור:ECW), ארגון זה היה חלק מאגון ה-NWA. הבוקר הראשי של ECW היה מכור לסמים ולכן פיטרו אותו מעבודתו, במקומו מונה פול היימן להיות הבוקר הראשי. פול היימן שינה את פני ה-ECW וארגן אירועי האבקות רבים ומיוחדים, הארוע הראשון שארגן נקרא Ultra Clash 93, הארוע היה בוויקינג הול שלאחר מכן נקרא "ECW Arena".
היימן החליט ש-ECW תהיה שונה מארגונים אחרים שהיו באותו הזמן, הדמויות שלו היו פחות גיבורים ורשעים אלא יותר מתאבקים שבאים לחסל אחד את השני ללא אידיולוגיה של טוב ורע. קרבות הארדקור (Hardcore) ששילבו דם היו מאוד שכיחים ובנות שחוטפות מכות מגברים ואנרכיה מטורפת בזירה היו חלק מהמופע הקבוע.

בעקבות ויכוחים שחלו על אליפות העולם במשקל כבד של ה-NWA, טוד גורדון רצה שאליפות העולם תעבור ל-ECW אך היו מתאבקים וארגונים אחרים התנגדו לכך, הוצא ארגון ה-ECW מן הארגון NWA.
בשלב זה שינה הארגון את שמו מ-"Eastern Championship Wrestling" ל-"Extreme Championship Wrestling". מאז התאפיין הארגון בעקר בקרבות הארדקור ובשפיכת דמים רבה. בכוונה לגדול, להתעצם ולהתעשר כמו הארגונים WWF ו-WCW, גדל הארגון ואימץ את סגנון ה"לוצ'ה ליברה" (סגנון לחימה מקסיקני שבו מתאבקים במשקל קל ולא גבוהים משתמשים במהלכים אתלטיים כדי לגבור על היריב) וגם רכש מתאבקים חדשים כמו: ריי מיסטיריו, כריס בנואה, אדי גוררו (ז"ל) וכו', בעקבות החלטות אלה גדלה פופולריות של ECW וכך גם רווחה הכספי. בעקבות הצלחה זו החלו החברות הגדולות (WWF ו-WCW) לקנא ולהעתיק את סגנוני הקרבות (לוצ'ה ליברה והארדקור) ולרכוש את המתאבקים של ECW.

לאחר שרשת הטלויזיה האמריקאית TNN (הרשת ששדרה את התוכנית של ECW) בטלה את שידורי התוכנית לא מצא ארגון ה-ECW לא מצא רשת שידור אחרת שתסכים לשדר את התוכנית של ECW וכן החברה נכנסה לחובות רציניים וב-4 באפריל 2000 הבעלים, פול היימן, הודיע על פשיטת רגל. וינס מקמהן (הבעלים של WWE) ראת את הפוטנציאל ב-ECW ולכן רכש חלק מן המתאבקים וגם פול היימן מצא את מקומו ב-WWE.

בשנים 2005 ו-2006 ערך ארגון ה-WWE מחווה לארגון ECW בכך שאירגן אירוע האבקות בשם "ECW one night stand" (בתרגום חופשי: הסטוץ של ECW) האירוע היה בשיתוף המתאבקים של ECW ושל WWE. ביוני 2006 קנה וינס מקמהן את ECW והארגון חזר לשדר (הפעם ברשת הטלויזיה SciFi, הערוץ של המדע הבדיוני) וכיום ECW נחשבת לאחת התוכניות תחת המותג WWE.--לראש הדף--