14.9.2020 - איבחון חולה קורונה ב"דרור" וכניסה לבידוד

דבר המקשר לקראת ראש השנה - תש"פ

                                                                                                        חזרה לאתר השכבה                                                                                                                                            26.9.19     

 

לקראת ראש השנה תש"פ

ממני, עוז כהן, מקשר שכבת י', אליכם תלמידים והורים,

 

הורים ותלמידים יקרים,

אנו נמצאים כמה ימים לפני סיומו של החודש הראשון ללימודים ורגע אחד לפני כניסת חגי תשרי, מועד ראוי לסיכום התקופה הראשונה של השנה ומבט קדימה להמשכה.

תלמידי שכבת י' הגיעו אלינו לחטיבה העליונה עם בחירות מסוימות מהעבר, עם הרגלים שונים, עם הצלחות, עם ציפיות לקראת ההמשך. כמנהג התשליך שחל בראש השנה, יכולים הם להשליך מעליהם את אשר מפריע להם, מעכב אותם, מעיק עליהם, ולפתוח דף חלק ונקי, להתחיל לבחור מחדש. אנו, כל הצוות, עומד לרשותם למטרה זו.

השנה נפתחה עלינו לטובה בהיכרות מוקדמת עם המחנכים, במפגשים בכיתות החינוך ביום הראשון ללימודים וגם אח"כ כמובן, מה שמחזק את הקשר בין הילד למחנך, קשר שהינו החיבור הקרוב של הילד מול צוות בית הספר. זהו המקום הבטוח, החם, המקבל והמכיל עבורו. המחנך צריך להכיר את הילד, חולשותיו וחוזקותיו, וזאת כדי להוביל אותו קדימה בשלוש השנים הקרובות. לכם, ההורים והתלמידים כאחד, חלק גדול ברקימת הקשר החשוב הזה.

בחודש האחרון עסקנו בקליטת השכבה וייצובה במישור הרגשי והחברתי. לא לכולם התהליך והמעבר היה קל או פשוט, אנו מודעים לקשיים ויחד, תוך שילוב כוחות, נתמוך ונסייע לכל אחד ואחד.

בשיעורי החינוך אנו עוסקים בהיכרות, בגיבוש הכיתה, תיאום ציפיות והצגת תכנית ומבנה הלימודים להמשך, בחגי תשרי ובאקטואליה. בקרוב נתחיל לעסוק גם בניהול זמן, אסטרטגיות למידה והתמודדות עם האתגרים העומדים בפנינו.

קיימנו אסיפת הורים במסגרת הכיתתית והשכבתית במטרה לחשוף אתכם, ההורים, לתהליך וכמובן להיכרות עם בעלי התפקידים השונים.

קיימנו מספר שיחות משוב/מיקוד במטרה לשמוע את התלמידים  בנושאים שונים כגון: אורחות חיים, פתיחת השנה והקליטה בחטיבה העליונה, פעילויות פנאי ועוד. שיחות אלו יתקיימו לאורך כל השנה מתוך תפיסה וראיית עולם שאנו חלק מקהילה אחת וכל אחד ממרכיביה מוזמן להשפיע ולסייע בקידום הסוגיות השונות למען רווחת כולם.

 

 

במסגרת העיסוק במעורבות חברתית, קיימנו יום חשיפה שכלל "יריד" של זירות פעילות ומקומות התנדבות אפשריים והרצאה של שגיא יניב שדיבר על  "מאדישות אישית למעורבות חברתית". מיד לאחר החגים יופעלו כל הזירות.

השבוע התחלנו במעברי תלמידים בין המגמות ובין כיתות הלימוד, כל זאת כדי  לאפשר לכל תלמיד ותלמידה למצוא את מקומם הנכון. התהליך אינו פשוט אולם אנו פועלים לתת מענה לכל בקשה ובקשה ויתכן  ויימשך עוד מספר ימים.

בנוסף לשיגרה, קיימנו השבוע  מעל מאה ראיונות אישיים של מועמדים למשלחות לחילופי נוער. בקרוב נמשיך בראיונות לתלמידים שהגישו בקשות נוספות. המשלחת הראשונה יוצאת לדרך כבר בחודש הקרוב.

בימים שלאחר ראש השנה  מתוכנן להתקיים יום גיבוש חוויתי שמתוכנן ויבוצע בשיתוף המחנכים והתלמידים.

במהלך תקופת החגים תוקם "מועצת מסע שכבתית" שמטרתה ללוות את תהליך התכנון של המסע השכבתי שיתקיים בסמסטר השני, ושתכלול צוות מורים ותלמידים.

 

לסיכום, ימים אלה אינם ימים פשוטים עבור חלק מהילדים, אך אל חשש.  אט אט יתפוגגו החששות, הילדים יסתגלו לכיתת האם שלהם, למגמות, לנהלים ולמשמעת. הצוות החינוכי המיומן והמסור, יונת היועצת ואנוכי, נמצאים בבית הספר בכל ימות השבוע, זמינים ופנויים למתן סיוע ומענה, נכנסים לכיתות, רואים, מקשיבים, משוחחים עם כל מי שזקוק, כל זאת במטרה להעניק תחושה נוחה ובטוחה.

 

אני רוצה לאחל לכל משפחת שכבת י', מחזור כ"ב   

שנה טובה וגמר חתימה טובה,

שכל משאלותינו יתגשמו וכל תפילותינו ייענו.

 

בברכה,

          עוז כהן - מקשר השכבה